Havannai pincs
- Te mit gondolsz a fajtáról? Vélemény írása
- Tudod hány éves kedvenced? kor kalkulátor
- Mit szeret a legjobban? tápkereső
Kényelmes és egyszerű!
Facebook használatával könnyedén egy kattintással beléphetsz, és nincs szükséged regisztrációra.
Használhatod meglévő felhasználónevedet és jelszavadat is.
A havannai pincs egy pici kutya, aki ugyanakkor a pincsek közül a legnagyobb. A Közhiedelemmel ellentétben nem ideggyenge kis öleb, hanem egy nagyon szelíd, játékos bohókás kiskutya, aki nagyon szerethető és kényeztethető.
Egy szeretetteljes, vidám, kedves, intelligens, hűséges, érzékeny és szociális fajta.
Leggyakoribb színek: fekete, kék, barna, szürke, ezüst, fehér.
Alkalmazhatóság: agility, engedelmességi versenyek.
Nem találod kedvenced nevéd? Add hozzá a listához!
200 - 280mm
200 - 280mm
3 - 6kg
3 - 6kg
A Havannai pincs egy arányos testfelépítésű kutya, aki a pincsek közül a legnagyobb, de még így is apró eb.
Feje enyhén széles, ék alakú, koponyája lapos, kissé domború, sötétbarna, ovális, mélyen ülő szemeit szőre teljesen eltakarja, fülét is sűrű szőr borítja, lelogó és fejéhez simuló, kissé megemelve tartja a koponyájától. Ollós harapású.
Nyaka erős, mérsékelten hosszú, háta hosszú, ágyéka erős, bordái íveltek, tágak, hasa felhúzott, fara lejt. Végtagjai párhuzamosak és rövidek, magasan tűzött farkát a hátára kunkorítja.
Szőre nagyon hosszú, lehet egyenes és hullámos is. Farkán pehelyszerűen selymes. Színe lehet fehér, de ez a legritkább, inkább krém, fekete, dohánybarna, ezüst, vörösesbarna vagy foltos, gyakori a többszínű havanese.
Neked megfelelő fajta?
Kapcsolódó tartalom:
nagyon hosszú, lehet egyenes és hullámos is. Farkán pehelyszerűen selymes. Színe lehet fehér, de ez a legritkább, inkább krém, fekete, dohánybarna, ezüst, vörösesbarna vagy foltos, gyakori a többszínű havanese. Születési színe szinte mindig változik, vagy világosodik vagy mélyebb tónusúvá válik.
dohánybarna
A havannai pincs nagyon kedves, intelligens kutya. Vidám, barátságos, elbűvölő és nagyon játékos, igazi játszópajtása lehet a gyerekeknek, de annyira szelíd, hogy nem tudja magát megvédeni a gyerekektől.
Társaságkedvelő és érzékeny, ha bajt észlel rögtön jelzi. Kiváló jelzőkutya. Könnyen és gyorsan tanítható. Szeret sokat ugatni, amiről a szomszédokkal való megfelelő szocializálás miatt érdemes korán leszoktatni.
Jól kijön más kutyákkal és egyéb háziállatokkal is. Idegenekkel szemben viszont félénken viselkedik. A Havanese egy gyengéd és szeretetteljes fajta, amely az emberek társaságában érzi igazán jól magát.
A Havanese gyakran követi gazdáját, olyan mint egy kis ragacs, csakhogy egy picuri szeretgetést kicsikarjon. Nyugtalanná válik, ha egyedül marad.
Nagyon lényeges ennél a fajtánál is a korai szocializáció megkezdése. Már 4-16 hetes korában hozzá kell szoktatni a kölyköt más emberi lényekhez, a zajhoz, az autóhoz. Ha ez nem történik meg, viselkedési problémák rögzülhetnek nála.
Gyermekszeretőnek születő kutya nem létezik, ezért mindig kellő fokozatossággal és megfelelő körültekintéssel kezeljük a kutya-gyermek interakciókat!
Oktatásában a pozitív motivációs technikák működnek igazán jól, amely segítségével erős kötődés tud kialakulni a gazdi és kutyája között. A lényeg, hogy az edzések rövidek és szórakoztatóak legyenek, amely segít abban, hogy a kutya ne veszítse el érdeklődését. A gorombaságot, durvaságot nem viseli jól.
Közel minden második kutyatulajdonos találkozik a szeparációs szorongással, ki hosszabb ki hosszabb ideig, ezért javasoljuk ismerd meg a tüneteit és első naptól kezeld a kutyád megfelelő módon.
Gyerekeket szereti.
Egy 1 éves havannai pincs emberi korban mérve 15 évesnek számít.
A 7-es szorzó bár egyszerű és könnyen megjegyezhető nem ad pontos eredményt, mert a kutyák gyorsabban érnek mint mi.
Kiválóan tartható lakásban, családi házban, teraszon de kennelben nem érzi jól magát. Csakis beltéri tartásra javasolt! Nehezen viseli az egyedüllétet. Ha sokat van egyedül, nem kívánt magatartásformákat vehet fel. Mozgásigénye átlagos, napi 2-3 rövidebb séta elegendő számára.
Szőrzetével sokat kell foglalkozni. Legalább hetente kétszer jól ki kell kefélni, fésülni. Ajánlott a szőrvégeit egy töredezésgátló oldattal kezelni. Talppárnái között rendszeresen ki kell vágni a szőrt. Szemeit és füleit rendszeresen ellenőrizni kell és ha muszáj akkor tisztítani. Fogait hetente legalább kétszer-háromszor fogkefével javasolt megtisztítani, hogy megelőzzük a fogkő felhalmozódását és a benne rejlő baktériumok megtelepedését. Hetente egyszer javasolt a kutya gondos átnézése (bőr, fül, orr, száj, bunda, karom és közei). Rendkívül fontos a rendszeresség, mert fájdalmas fertőzések megelőzésére szolgál. A megelőzés pedig sokkal könnyebb, mint a már kialakult betegségek kezelése.
Életkorának megfelelő kutyaeledellel etesse. Ha mégis maradékot szeretne neki adni, akkor kerülje a főtt csontokat és magas zsírtartalmú élelmiszereket. Hajlamos az elhízásra tehát étrendjére oda kell figyelni. Friss, tiszta vizet pedig mindig biztosítani kell neki. A helyes táplálás segít az egészségi állapot valamint a szőr és bőr állapotának optimális szinten tartásában. Naponta 2x javasolt etetni. Friss víz mindig álljon előtte. Súlygyarapodás esetén elkerülhetetlenné válhat a napi kalóriabevitel módosítása, illetve a mozgás mennyiségének növelése. Ilyen esetben egyeztessen állatorvosával! Az idősebb kutyák is hajlamosabbak a súlygyarapodásra, ezért szintén elengedhetetlen, hogy koruknak megfelelően táplálják és mozogjanak velük. Az elhízás sajnos több évvel megrövidítheti kutyánk élettartamát.
Kedvenceink etetésével kapcsolatos további információkért olvasd el a kutyák táplásának lehetőségeit és módját. Korszakokra lebontva elkészítettük a kölyökkutya -, a felnőtt kutya -, és az idős kutya táplálása című cikkeinket.
Mivel kedvenceink körében sajnos népbetegséggé vált az elhízás, ezért bemutatjuk az elhízás következményeit és tanácsot adunk a táplálásukkal kapcsolatban.
Problémát okozhat ha nem tudjuk mit kezdjünk egy válogatós kutyával , vagy éppen új eledelhez szeretnénk szoktatni , illetve nem tudjuk milyen ételek tiltottak számukra. Ismerd meg, hogy kedvenced sokáig egészséges és boldog életet élhessen veled.
A tápkeresőben további feltételek alapján szűrhetsz mint például hús fajtája, kor és egészségügyi állapot.
A havannai pincs egy egészséges hosszú életű kutya, de azért van néhány egészségügyi problémája. Hajlamos szembetegségekre, progresszív retina atrófiára, térdkalácsficamra, szív, máj és vese elégtelenségre. Előfordulhat náluk: térdkalács ficam, Perthes-kór, osteochondrodysplasia, veleszületett süketség, szürkehályog, a progresszív retina atrófia, a pajzsmirigy problémák, csípő diszplázia.
Legyünk elővigyázatosak, és lelkiismeretes tenyésztőtől vásároljunk! Olyat keressünk, akinek nincs túl sok kutyája, meg tudja mutatni a kicsik anyját, és családi környezetben neveli a kis kölyköket! Ne döntsünk automatikusan az alacsonyabb vételárat kínáló tenyésztő javára! Lehet, hogy az egyszeri többletköltséggel borsos állatorvosi kiadásokat spórolunk meg, arról nem is beszélve, hogy jó idegrendszerű, kiegyensúlyozott kutyához jutunk. A felelősségteljes tenyésztés ugyanis nemcsak több időráfordítással, de több kiadással is jár - pl. jó minőségű táppal eteti a kutyákat, vitaminokat kapnak, egészségügyi szűrővizsgálatokon vesznek részt és igazolásokat kapnak azokról amely biztosíték számunkra, a szülők kiállításokon vesznek részt stb. - mint az úgynevezett szaporítás, ezért a kölyök ára is magasabb, de cserébe jobb minőséget és egészségesebb lelkületű, jól szocializált kedvencet kaphatunk. Ezt mindig mérlegeljük egy vásárlás előtt, mi az ami számunkra igazán fontos!
www.akc.org | www.fci.be | petpermium.com | dogtime.com | Szinák János, Veress István: A világ kutyái (1989)
Bár folyamatosan keressük és töltjük fel a tenyésztőket minden fajtához, sajnos még nem szerepel egy Havannai pincs tenyésztő se az adatbázisunkban.
Ismersz Havannai pincs tenyésztőket vagy esetleg te magad tenyésztesz?
Ha igen, kérünk add meg az elérhetőségét és rövid időn belül felvesszük a kapcsolatot.